Senior Software Entwickler (m/w/x)

Работодател:
WALTER GROUP
Месторабота:
Wiener Neudorf
Работно време:
Пълно работно време
Годишна заплата:
бруто над € 60 000,-

С повече от 5 000 служители WALTER GROUP е един от най-успешните частни концерни в Австрия.

Zur Unterstützung unserer Agenden in der Digitalisierung, sind wir auf der Suche nach Senior Software Entwickler*innen. Es werden Teamplayer*innen und kreative Mitgestalter*innen gesucht. In erster Linie geht es darum bei der Entwicklung von internen Tools und Prototypen tatkräftig mitzuwirken. Die Zusammenarbeit mit unseren Lösungsarchitekt*innen sorgt für eine ideale Arbeitsumgebung. Durch das Zusammenspiel mit Data Science Lösungen, kommen spannende und herausfordernde Projekte zustande, bei denen man nicht nur sein Know-How ausschöpfen kann, sondern auch viel Potential zur Weiterentwicklung besteht.

Ihre Aufgaben

  • Lauffähige Software auf einem vorhandenen Kubernetes Cluster mittels Helm Charts ausliefern
  • Entwicklung mit gängigen Frameworks wie z.B. Spring, Angular, React oder VueJS bzw. TypeScript
  • Data Science Produkte in produktionsreife Software Komponenten gießen
  • Mitwirken beim Ausbau & der Entwicklung eines Software Development Teams
  • Sie übernehmen das Coaching anderer Teammitglieder und code reviews
  • Enge Zusammenarbeit mit Lösungsarchitekt*innen & praxisnahes Feedback betreffend der gewählten Architektur Entscheidungen

Ihre Perspektiven

  • Angemessene Einarbeitungszeit in Ihre neue Position
  • Raum für eigene Ideen mit weitgehender Entscheidungsfreiheit innerhalb des Themengebiets
  • Ständige persönliche und fachliche Weiterentwicklung auf Enterprise Niveau
  • Besuch von internationalen Fachmessen
  • Eine leistungsorientierte Entlohnung plus Prämie
  • Sicherer Arbeitsplatz in einem finanzstarken, international agierenden Privatunternehmen
  • Съвременна работна среда, включително възможност за работа от вкъщи и гъвкаво работно време. В допълнение се радвате на многобройни социални придобивки (ресторант за служителите / субсидиране на разходите за обяд, фирмен пъб / зона за отдих, безплатни паркоместа, обширни спортни предложения, многобройни мероприятия за служителите, езикови курсове…)

Ihr Profil

  • Abgeschlossene oder laufende IT-Ausbildung (Universität, Fachhochschule oder HTL)
  • Mindestens 3 Jahre Berufserfahrung in der Software Entwicklung mit Java
  • Ausgeprägtes Backend- oder Frontend-Development Know-How
  • Erfahrung mit Event Driven Architekturen (Apache Kafka)
  • Ausgeprägtes Interesse robuster & qualitätsgesicherter Software Entwicklung
  • Erste Erfahrungen mit Linux / Kubernetes
  • Bonuswissen: Erfahrung mit Python oder GoLang
  • Relevante Praxiserfahrung in der Arbeit in und mit agilen Produktorganisationen
  • Sehr gute Deutsch- und Englisch-Kenntnisse

Das Mindestgehalt für diese Position liegt – abhängig von Qualifikation und Erfahrung – bei € 60.000,-- brutto pro Jahr. Das Jahresgehalt setzt sich zusammen aus 14 Monatsgehältern und einer garantierten Prämie.

Всички са добре дошли при нас, независимо от какъв произход, пол, ориентация.

Работното Ви място е във Винер Нойдорф (в южната част на Виена). На Ваше разположение е безплатен автобус от Виена и при необходимост ние с удоволствие ще Ви съдействаме при търсенето на жилище.

Създавайте бъдещето на WALTER GROUP заедно с нас и кандидатствайте онлайн!

Стигнете до нас с кликване!

Ние Ви придружаваме стъпка по стъпка в процеса на кандидатстване. Възможно е да коригирате въведените данни и в последните стъпки, преди кандидатурата да бъде изпратена.

  • Максимално добро обучение и усъвършенстване

    Максимално добро обучение и усъвършенстване

  • Ръководители от собствените редици

    Ръководители от собствените редици

  • Атрактивни премии за резултати

    Атрактивни премии за резултати

  • 5 седмици отпуск<br>+ 1 седмица

    Гъвкаво работно време

  • Преференциални цени на обяд

    Преференциални цени на обяд

  • Мероприятия

    Мероприятия за служители

Имате допълнителни въпроси или нужда от повече информация?

Gabriele Vollnhofer
Gabriele Vollnhofer Wiener Neudorf +43 2236 606-7227 Напишете е-mail

Чести въпроси и отговори

Според законовите разпоредби ние работим 38,5 часа седмично. Всеки ден започваме работа в 8.00 ч. Благодарение на нашето гъвкаво работно време можете да преместите началото на Вашия работен ден между 7 и 9 ч и съответно да завършите работния ден по-рано или по-късно. При нас няма нощни смени и разбира се, в събота и неделя почиваме. Като служител на пълно работно време Вие имате право на 5 седмици годишен отпуск. Освен това получавате от WALTER GROUP възможност за работа от вкъщи и допълнително 38,5 часа свободно време като компенсация за дните, в които работното време е по-продължително.
В допълнение към обществения транспорт сме осигурили за нашите служители безплатен автобус между Виена и Винер Нойдорф. Офисът в Куфщайн е разположен много централно и е перфектно свързан с мрежата на обществения транспорт (автобус и влак). А за служителите, които пътуват с автомобилите си както до Винер Нойдорф, така и в Куфщайн, са на разположение безплатни закрити паркинги.

Постигането на резултати е централен аспект във WALTER GROUP. Същевременно ние отдаваме голямо значение на баланса, здравето и работния климат.

  • За баланс между работата и личния живот ние подпомагаме спортни дейности като плажен волейбол, футбол, бягане, каране на ски, тенис и спининг.
  • За здравето на нашите служители се грижим като сме подсигурили офиси за непушачи, монитори без излъчване, оптимален климат в помещенията, приветливи зони за релакс (Meetingpoints, парк WALTER), с лекар, който поставя ваксини във фирмата, и много други.
  • Като семейно предприятие, за нас е от голямо значение добрия работен климат и изразения екипен дух, носен от силно развитото чувство за НИЕ.
Зависи от това, дали работите в Куфщайн или във Винер Нойдорф. Ако е последното, ще се наслаждавате на изгодния ресторант за служителите, в който всеки ден можете да избирате от 5 менюта. В Куфщайн може да обядвате в избрани ресторанти - с финансовата подкрепа на WALTER GROUP.

Добре дошли при един отличен работодател

Great Place to work
Best Recruiters
trend.
trendence
devjobs
TOP COMPANY
OPEN COMPANY
Контакт