Projektmanager (m/w/x) Bau/Immobilien

Работодател:
WALTER GROUP
Месторабота:
Wiener Neudorf
Работно време:
Vollzeit
Годишна заплата:
ab brutto € 46 000,-

Die WALTER GROUP mit mehr als 5.000 Mitarbeiterinnen und Mitarbeitern ist einer der erfolgreichsten österreichischen Privatkonzerne.

Gestalten statt verwalten!

Mit Ihrem hohen Qualitätsanspruch an Bauprojekte vervollständigen Sie unser 7-köpfiges Team der Gewerbeimmobilien am Standort Wiener Neudorf.

Ihre Aufgaben

  • Verantwortlich für die Umsetzung von Neubau- und Sanierungsprojekten in der ganzen WALTER GROUP
  • Sie koordinieren und steuern alle Projektbeteiligten vom Planer bis zum Ausführenden
  • Einholen von Angeboten sowie technische und kaufmännische Prüfung dieser und führen von Vertragsverhandlungen
  • Verantwortlich für Projektkalkulationen & -controlling
  • Qualitäts- und Terminkontrolle bei Investitionsprojekten
  • Administration der verantworteten Bauprojekte sowie sicherstellen der fachlichen Dokumentation

Ihre Perspektiven

  • Eine langfristige Mitarbeit in einem stabilen und krisensicheren Unternehmen
  • Möglichkeit für ständige persönliche und fachliche Weiterentwicklung (Seminare, Workshops, Fachmessen)
  • Großteils befinden sich die Projekte in Wiener Neudorf – kurze Wege zu allen Objekten
  • Raum für eigene Ideen mit weitgehender Entscheidungsfreiheit innerhalb des Themengebiets
  • Ein erfolgreiches Team wo WIR großgeschrieben wird (gemeinsame Feiern, Abteilungsabende, …)
  • Ein hoch modernes Arbeitsumfeld inkl. Möglichkeit für Homeoffice und genießen zahlreiche Social Benefits (Mitarbeiter*innenrestaurant / Unterstützung für Mittagessen, Inhouse-Pub / Lounge, gratis Parkplätze, umfangreiches Sportangebot, zahlreiche Mitarbeiter*innen-Events, Sprachkurse…)
  • Die Sicherheiten eines finanzstarken Privatunternehmens und alle Möglichkeiten eines international tätigen Konzerns

Ihr Profil

  • Abgeschlossene technische Ausbildung (HTL Hochbau oder eine vergleichbare Ausbildung)
  • Expertise in der Verhandlung von Verträgen und Konditionen im Baudienstleistungsbereich
  • Gute AutoCAD und MS Office Kenntnisse
  • Sehr gute Deutsch- (min. C1) und gute Englischkenntnisse (min. B1)
  • Zielorientierte, eigenständige, strukturierte Arbeitsweise mit Hands-on-Mentalität
  • Organisations- und Koordinationstalent sowie Einsatzfreude bei der Mitarbeit in einem serviceorientierten Team

Das Mindestgehalt für diese Position liegt – abhängig von Qualifikation und Erfahrung – bei € 46.000,-- brutto pro Jahr. Das Jahresgehalt setzt sich zusammen aus 14 Monatsgehältern und einer garantierten Prämie.

Alle Menschen sind uns herzlich willkommen, unabhängig von beispielsweise: Herkunft, Beeinträchtigung, Geschlecht, Orientierung.

Ihr Arbeitsplatz ist in Wiener Neudorf (am südlichen Stadtrand von Wien). Ein kostenloser Shuttle-Service aus Wien steht Ihnen zur Verfügung bzw. unterstützen wir Sie auch gerne bei Bedarf bei der Wohnungssuche.

Gestalten Sie mit uns die Zukunft der WALTER GROUP und bewerben Sie sich online!

Стигнете до нас с кликване!

Ние Ви придружаваме стъпка по стъпка в процеса на кандидатстване. Възможно е да коригирате въведените данни и в последните стъпки, преди кандидатурата да бъде изпратена.

  • Максимално добро обучение и усъвършенстване

    Максимално добро обучение и усъвършенстване

  • Ръководители от собствените редици

    Ръководители от собствените редици

  • Атрактивни премии за резултати

    Атрактивни премии за резултати

  • 5 седмици отпуск<br>+ 1 седмица

    Гъвкаво работно време

  • Преференциални цени на обяд

    Преференциални цени на обяд

  • Мероприятия

    Мероприятия за служители

Имате допълнителни въпроси или нужда от повече информация?

Gabriele Vollnhofer
Gabriele Vollnhofer Wiener Neudorf +43 2236 606-7227 Напишете е-mail

Чести въпроси и отговори

Много добри! Защото като начинаещ в професията си във WALTER GROUP имате всички шансове. Ако идвате от учебно заведение с икономическа, езикова или техническа насоченост, при нас веднага и директно влизате в бизнеса. Без да познавате бранша, но затова пък в рамките на интензивна програма за обучение, която ние наричаме „Train the Winner“.

Придружавани от личен наставник, Вие повишавате Вашата професионална и специална компетентност и постоянно навлизате във Вашите бъдещи задачи. Тъй като WALTER GROUP също расте постоянно и устойчиво, текущо се появяват нови шансове за кариера.
По принцип за навлизане в нашата оперативна дейност не са необходими професионален опит или познания за бранша. Защото ние сами обучаваме новите служители в рамките на нашата програма за обучение „Train the Winner“, както теоретично, така и практически. Но има някои области, в които много ценим евентуалните опит и предварителни знания. Например в нашия IT, правен отдел или в отдел продажби, където можем да предложим атрактивни шансове за кариера на (младши) професионалисти. Нашият съвет - разгледайте нашите Свободни позиции.
Класическите професии спедиционен търговец или офис администратор не могат да бъдат изучени в нашето предприятие.

В нашите Свободни позици всяка обява има линк, който Ви отвежда към онлайн формуляра за кандидатстване. Моля, попълнете го и го изпратете заедно с Вашите документи за кандидатстване. Веднага след това ще получите имейл. Той потвърждава, че Вашата кандидатура е получена от нас. След максимум 14 дни ще получите от нас известие за резултата от Вашето кандидатстване. Ако той е положителен, процедурата продължава по следния начин:

  1. Първи опознавателен разговор по телефона или по Skype.
  2. Личен разговор с някой от нашите служители от отдел "Човешки ресурси".
  3. При по-специални позиции е възможна втора среща с ръководител на специализиран отдел.

За крайния резултат от Вашето кандидатстване Ви информираме по имейл или по телефона. Ако междувременно желаете информация за състоянието на Вашата кандидатура, нашият Мениджър кандидати е на Ваше разположение.

Добре дошли при един отличен работодател

Great Place to work
Best Recruiters
trend.
trendence
TOP COMPANY
OPEN COMPANY
Контакт